Na kytarách se v Hovno pankáčích nešetří, takže máme hned dva kytaristy. Vtipně hrajeme na obě kytary to samé, takže je to vlastně to samé, jako by byl kytarista jen jeden. I když doopravdy se nám úplně nedaří hrát stejně, takže každé vystoupení je vlastně originál.

Je zajímavé, že jediní kytaristi jsou od začátku kapely stejní. Vyvozujeme z toho, že oproti jiným nástrojům jsou kytaristi větší srdcaři...

Kytaru Ibanez, texty a muziku má v kapele na starost Ymrich. Sám se (s naším odsouhlasením) nominoval do pozice kapelníka. Je jediným majitelem pilotního průkazu v kapele, ale zatím nás nikam nesvezl (neslétl?). I přes vrozenou a neléčenou lenost se mu daří vytvářet písničky pro kapelu a uživit se na volné noze. Raději před ním nemluvte o Babišovi!!! Článek z původního webu o Ymrovi je k přečtení tady.

Kytaru Les Paul (ne od Gibsona) v Hovno pankáčích obstarává Korry. Po úspěchu se zajištěním nové zkušebny v budově nejmenovaného gymnázia a bicí soupravy se vyhoupl do pozice geniálního manažera kapely. Díky této vytíženosti nemá dostatek času k pilování kytarových sól, takže nic podobného od nás nečekejte. Jako učitel na už podruhé nejmenovaném gymnáziu dodává fanoušky a fanynky pro Hovno pankáče. Historka o Korrym ze strýho webu je tady.

Bicí jsou základem rytmiky a sehnat dobrého bubeníka není jen tak. Víme o čem mluvíme, v kapele se nám vystřídali tři.

Teď na bicí hraje Ondra. Ne že bysme s předchozíma klukama hráli pomalu, ale Ondra je ryzí sypač, takže naše už tak krátké písničky jsou po jeho nástupu ještě kratší. Propaguje matematickou metodu hry na bicí, k čemuž má jako inža předpoklady. Navíc své počítací dovednosti pravidelně piluje při počítání ryb v rybnících.

Před Ondrou s náma hrál Květák. Odehrál s námi více než rok, ale pak odešel dělat kariéru na vejšku do Brna, takže s účastí na zkouškách a plánováním koncertů to bylo špatný. Ale i tak jsme odehráli domluvený akce a navíc jsme stihli ií dva rozlučkový koncerty. Původní článek ze starýho webu si můžete přečíst tady.

V úplnejch začátcích s náma bubnoval Tom. Ani si nepamatuju, proč odešel, nejspíš to mělo něco společnýho s nechutí k hraní prasopalu a taky s problémama s kloubama.

Basa k shit-punku patří, takže není důvod divit se, že máme v kapele basáka.

Nejnovějším Basákem je Rybička. Basa je asi nejfluktuovanější nástroj, po tom, co jsme se rozloučili s Gurmánem (viz níže) jsme hledali a nakonec i rychle našli. Rybička je punker jak má být, na basu hraje netradičně prstama a umí se do hry pořádně položit.

Před Rybičkou basu masíroval Gurmán Chorche. Na jeho stylu šlo krásně pozorovat to, jak jeho mysl rezonuje s jednotlivými tóny a také to, že ví, kam přesně a jak silně máčknout. Takže nikoho asi nepřekvapí, že Gurmán je vyhlášeným masérem a rezonátorem v jedné osobě.

Zakládajícím basákem byl v Hovno pankáčích Dan, kterej s námi odjezdil a odtrénoval první dva roky kapely. Nakonec se z časovejch důvodů rozhodnul v kapele skončit a věnuje se doručování zahraničních turistů. Z původní verze webu nám zůstala tato vzpomínka.

Protože všechno, co jsme dali na fejsbuk je během dvou tejdnů ztraceno v záplavě různejch příspěvků a naše paměť na tom není líp, budeme některé plky dávat sem.

Zápis bude ve formě zásobníku LIFO, můžete si najít, co to znamená, nebo se smířit s tím, že nejnovější texty budou nejvejš.

V pokračování článku se pokusíme trochu osvětlit historii kapely. Takže jestli tě to zajímá, tak klikej ...

danyDany v Hovno pankáčích na bicí nehraje, i když si je občas vyzkouší.

jirkaI když kytara vypadá jako Jirkův věrný společník, tak v Hovno pankáčích ji aktivně nepoužívá.

kvetak

Květák s Hovno pankáčema přestal hrát v roce 2015, článek tedy není aktuální, ale jako vzpomínku a připomínku jeho přínosu kapele článek necháváme.

Uhádnout, na co hraje Květák je dost jednoduché - Květák totiž hraje vlastně na všechno.

korryNěkteré znalce to možná překvapí, ale Korry v Hovno pankáčích nezpívá. Ymrich mu to totiž zakázal.

ymraYmrich je jediný člen kapely, kterému Ymrich něco nezakázal. I když je možné, že si zakázal hrát na basu.

Příběh, který se nám možná stal si můžete i s komentáři prohlédnout na našem facebooku.

Poslouchej

Kalendář akcí

Galerie foto

Koukej

Akupunktoura Pí...
Image Detail Image Download

Hlášení