Protože všechno, co jsme dali na fejsbuk je během dvou tejdnů ztraceno v záplavě různejch příspěvků a naše paměť na tom není líp, budeme některé plky dávat sem.

Zápis bude ve formě zásobníku LIFO, můžete si najít, co to znamená, nebo se smířit s tím, že nejnovější texty budou nejvejš.

Červen - Wojtovi se snad podařilo najít práci v ČB, čímž by odpadlo trapný dojíždění na zkoušky z Humpolce. Kvůli tomu ne vždy zkoušíme v plný sestavě, což nám nebránilo nacpat se do Veblouda na akci s JET8. Dokonce jsme byli i prezekuovaní, protože naše vystoupení přerušila z důvodu rušení (něčího) nočníího klidu policie.


Květen - hned dvě akce - s Houbou ve Velbloudu a Majáles. S Houbou jsme byli domluvený už dávno, první koncert s Wojtou a Gurmánem. Protože jsme neměli úplně natrénováno, tak tři písničky zazpíval Jirka a zbytek Wojta. Jediný, čeho se dá litivat, je, že si to s náma neužilo víc lidí ;)

Tenhle koncert byl zajímavej i tím, že jsme začali prodávat placky - po dlouhým domlouvání a ještě delším navrhování a krátkým objednání jsme měli Hovno pankáčský placky. Komu jinýmu to svěřit, než Pétě. Se svými zkušenosti s omega-obchodováním se jí podařilo hned na první akci prodat víc než třetinu placek a a druhý akci už jich zbejvalo jen pár.

Díky Pavlovi z PPB se nám podařilo konečně se vecpat na Majáles, asi to bylo tím, že mezi náma už není tolik učitelů ;) Každopádně super akce, spoustu lidí pařilo akorát jsme museli druhej den do práce...


Březen, duben 2016 - V tohle období jsme zkoušeli nejdřív ve třech (Korry, Ony a Ymra), pak se přidal Gurmán a Wojta. Začali jsme usilovně trénovat na už dlouho dopředu domluvenej koncert s Houbou.


Únor 2016 - ani nevíme jak se nám podařilo přisrat se k mega akci ve Fabrice, kde jsme "předskakovali" Morčatům na útěku. Určitě za to můžeme děkovat Honzovi Vozárymu, kterej nás tam pozval a taky samozřejmě sami sobě. Klub byl narvanej, takže nás museli poslouchat i ti, kteří přišli na Morčata. Na dlouhou dobu to byl náš poslední koncert.


Leden 2016 - i přes rozapdající se stádium kapely jsme dali v lednu hned dva koncerty - na pozvání Náhodnýcho výberu jsme zahráli ve Fabrice. Asi jsme měli úspěch, protože jsme dostali dokonce i nějaký peníze - nevídanejch 800! Začalo se zdát, že to hraní začne vynášet. Jinak Hovno pankáči jsou kapela, která otevřela klubovou scénuv Budějcích v roce 2016!

Druhá akce byl tradiční Jirsíkův rockový večer, akce, kterou pořádáme kvůli sobě a pozveme si tam i nějaký další kapely.  I letos byli všechno gymplácký kapely, pozvali jsme si i Květáka s jeho kapelou. Dokonce přišli i fotografové a máme i nějaký povedený fotky. Celkem si myslíme, že to byl asi největší koncert, prodalo se přes 150 lístků a všichni šli samozřejmě hlavně na Hovno pankáče!


Zima 2015/16 Někdy kolem vánoc nám řekl Jirka a Dan, že v kapele zejména z časovejch důvodů končí. Oba slíbili, že s náma odehrajou co bude třeba do léta, ale každopádně očekávaný rok Hovno pankáčů se posunul opět na další rok.

Začali jsme shánět basu a zpěv, což nebylo úplně jednoduchý. Nakonec jsme někdy kolem jara dospěli do nový sestavy. Posílil nás na basu Gurmán Chorche a na zpěv Wojta.


27. 11. Už zase v Krytu. Po povedený první akci v Krytu jsme si udělali nový přátele Honzu a Kristiána, který nás pozvali na souboj kapel. Nic jsme nenechali náhodě a klukům řekli, že to zařídíme. Mohli jsme si tedy vybrat kapely, který s náma půjdou do souboje. Protože si věříme, tak jsme nezvali žádný amatéry, ale rovnou Flašku visočini a klasiku Qýchodu. Čekali jsme, že se nám obě kapely odvděčí za pozvání tím, že nás nechají vyhrát, ale ukázalo se, že Temelínskejm klukům chybí vychování a tak jsme v nedůležitý soutěži skončili druhý.


14. 11. Koncert s Peshatou

Všechny (oba) naše koncerty s Peshatou jsou podobný - zjistíme, že to je, kde to a pak se přiserem. Ani teď to nebylo jiný. Akce se podařila, máme odsud zvukový záznam, kterej dokazuje, že se akce zas tak moc nevydařila (po hudební stránce). Nahrávku máme, ale nepustíme.


23. 10. Koncert v Krytu.

Protože nevyšel koncert 3. října, hledali jsme způsoby, jak si zahrát jinde a tak jsme potřetí v historii kapely udělali vlastní akci (podruhý jsme jí i platili ;) ). Ještě do dne koncertu většina kapely nevěděla, kde klub je a natož pozvaní hosté.

Akce se podařila, ukázalo se, že vybírat dobrovolné vstupné je dobrý nápad, ale chtělo by to někoho, kdo bude vybrané peníze hlídat - tato zkušenost nás stála tři kila, ale nakonec jsme byli v mínusu jenom kilo, což bylo fajn.


3. 10. Koncert s Jaksi taksi.

Byli jsme pozvaný provozovatelem Café Slavie si zahrát v klubu koncert. To jsme samozřejmě s povděkem přijali a začli konečně dolaďovat nový bicí. Určitě jsme se neflákali, ale "hrozba" koncertu nás motivovala k častějším zkouškám s Ondrou a jeho dokonce k naposlouchání starejch nahrávek.

Během příprav jsme se od JT dozvěděli, jak se správně dělá PíáR (v Praze!), jak se zvou lidi n a koncert (v Praze!) a taky třeba o tom, že na fejsbuku lze tlačítkem Pozvat někoho pozvat! Takže jsme se nemohli dočkat koncertu s těmahle borcema, ale na poslední chvíli onemocněla celá Jirkovo rodina, takže jsme poprvý v historii museli koncert zrušit. Nakonec to zas tak nevadilo.


1. 8. 2015. Jawáč 2015.

Po roce na Jawáči, opět s Květákem. I když jsme zkoušeli s novým bubeníkem Ondrou, na Jawáč jsme byli domluvený s Květákem. Tentokrát vše probíhalo v naší režii, pozvali jsme Flašku visočini a začínající Vostrej heřmánek. Ještě měla vystoupit další kapela, ale protože na poslední chvíli jsme zjistili, že motorkáři nezajistili zvukaře, tak to zrušili.

Se zvukařema to bylo docela vtipný - od května byl zvukař zařízenej, pak zase nebyl, pak zase byl, pak nebyl, ale měl to zvučit kámoš a ve středu před akci nám bylo sděleno, že zvukař není.

Nakonec se nám podařilo sehnat výbornýho zvukaře, takže vše se podařilo zvládnout.

Koncert po dvou měsících se povedl, motorkáři i kolaři a chodci se dobře bavili.

Čekali jsme vyšší účast z MŠ a ZŠ Křemže, tak třeba jindy.


30. 5. 2015. Koncert v Krumlově.

Opět další přisírka. Korrymu se na koncertu potkal se záhadným týpkem, po krátkém poplkání se ukázalo, že týpek (Choroš) pořádá svoji oslavu narozenin a tak mu Korry nenápadně nadhodil možnost vystoupení nejlepší narozeninové kapely, což nakonec Choroš kvitoval.

Jenomže po čase neblo jisté, jestli Choroš neutopil domluvu v bílé pěně a začalo shánění kontaktu na něj, nakonec se to podařilo a akce byla domluvená.

Underground klub v Krumlově se ukázal jako suprový místo s dobrým majitelem i zvukařem, takže se akce náramně povedla. Proběhlo i loučení s Květákem, který, jak se ukázalo,nebylo poslední.


11. 4. 2015. Koncert v Malovičkách.

Další akce směr Vodňany. Pozvaný jsme byli od Martina z The scream, standardně jsme si dali zkoušku před koncertem a natěšený jsme vyrazili na koncert. Po příjezdu přišlo zklamání - nejen, že se po našem příjezdu počet lidí v sále zdvojnásobil, ale hlavně se ukázalo, že na akci nakonec dorazily snad jen vystupující kapely. Ještě, že jsme nehráli poslední, takhle nám v sále zbyli alespoň nějaký posluchači.

Ti mohli slyšet, kak se k nám při Stroji přidal Dominik z PPB, myslíme, že to bylo povedený. O cesťák jsme si ani neříkali, už tak to byl velkej privar.


Březen 2015. 

Někdy v březnu nám Květák řekl, že z časovejch důvodů v kapele bude muset skončit. Je to kámoš, řek nám to dostatečně dopředu a slíbil odehrát ještě domluvený akce. Od tý doby jsme začali hledat bubeníka, což nakonec nebylo vůbec jednoduchý. Hlavně se ukázalo, že Květákovo bicí jentak někdo nedokáže zahrát.


7. 3. 2015. Další povedená přisírka. Zjistili sjme, že ve Fabrice se pořádá benefiční akce, tak jsme se pro dobrou věc přisrali. Nakonec to bylo dobře, protože ze čtyř kapel jsme nakonec zahráli jenom my a SAS. 

S Honzou Vozárym jsme se domluvili na nahrávání koncertu. Ta nahrávka sice existuje, ale ukázalo se, že někteří z nás byli vlivem dlouhého čekání na začátek akce dost hydratováni, takže se v některých chvílích nepodařilo sladit nástroje dohromady. Na živo to (asi) nikdo nepoznal, ale v digtální formě to bylo znát. 

Dost nás pobavil jeden posluchač, kterej nás při hraní štípal, tahal z pódia a držel nás při hraní za ruce. Protože na nás nepřišel vcelku nikdo, tak začátek byl takovej rozpačitej, ale nakonec se lidi rozjeli a ještě jsme přidávali. 


27. 2. 2015. Po náročnym listpadu jsme si dali docela dlouhy volno, způsobený hlavně nemožností sejít se kdykoliv v plným počtu. Protože dlouho bylo dost dlouhý, bylo na čase něco vymyslet. Nejjednodušší bylo uspořádat vlastní koncert, ale na to jsme neměli dostatečný finance na zaplacení klubu. Taky jsme chtěli oslovit nový fanoušky, takže Korry, jako zaměstnanec nejmenovanýho gymplu uspořádal koncert kapel z týhle školy.

Díky vtipnýmu vstupnýmu (pro studenty školy za 20) dorazilo nejvíc lidí, před kterejma jsme hráli. Nejde říct nic jinýho, než že se koncert povedl výborně. A za pořadatele musíme poděkovat DK Slavie, která nám udělala výborný podmínky.


 

29. 11. 2014. Koncert ve Hlavatcích. Po koncertě s Peshatou jsme byli pozvaný ahrát v Hlavatcích. Tentokrát jsme tedy dojeli až do táborského kraje. Před koncertem jsme ani nezkoušeli, Květák přijel až na místo.

Asi jsme přijeli moc brzo, protože jsme byli na místě dlouho před začátkem a navíc jsme hráli poslední, takže jsme měli spoustu volného času, který jsme vzhledem k odpornýmu počasí venku netrávili tradičně sestavou prostných cvičení, ale v restauraci. To se na některých z nás docela podepsalo, takže při koncertu se vyskytovaly jisté disharmonické sekvence, čehož si samozřejmě necvičená ucha posluchačů nevšimla. 

Dokonce jsme dostali nabídku 500 za zahrání skladby, bohužel ne od nás, ale od Turba. Pětikilo jsme si nevzali a nechali na pódiu, odkud zmizelo ... Za koncert jsme dostali místo cesťáku karlovarský likér. Ten nám někdo zčořil. Spali jsme v kulturáku, budíček udělal neznámý místní týpek, který nám všem oznámil, že se počůral. Takže bylo na čase odjet.


15. 11. 2014. Koncert se Stone leek.

Kluky z Flašky visočini oslovila japonská kapela Stone leek s nabídkou společného miniturné a tak jsme byli přizváni si zahrát. Jako obvykle v K2 nám během hraní pískalo všechno možný, ač jsme dělali co se dalo. Mohlo by nás potěšit, že ostatním to nedělalo ...

Jednou vadou na kráse byla malá účast - na to jak super kapely hrály dorazilo fakt málo lidí, asi to bylo tím, že ten den hrála v ČB Eva Farna a Koblížci či co.

Nasazení japonc při hraní bylo obdivuhodný, třeba se nám podaří to rozjet alespoň na 50 % toho, co ukázali.


1. 11. 2014. Koncert s Peshatou.

Hodně povedená přisírka. Protože Jirka má částečně příbuzenské vztahy s někým z Peshaty a Ymra se zná za s jiným Peshaťákem, zkusili jsme se k již hotový akci přisrat. To se nám nakonec povedlo, taže jsme si užili publikum cizích kapel a hlavně ledničku, plnou nápojů. Kluci z Peshaty přišli pozdě, takže toho na ně moc nezbylo ...


11. 10. 2014. Koncert ve Fabrice.

Znovu jsme se přisrali k PPB a The scream. Hraním ve Fabrice jsme doplnili budějcký kluby, ve kterých jsme hráli. Přátelská atmosféra, docela hojná účast a asi žádnej provar. Takhle kdyby to bylo vždycky...

Z koncertu máme taky video, který nám natočil a sestříhal kámoš Roman.


27. 9. 2014. Koncert ve Vodňanech.

Další přisírková akce, první výjezd do mimo budějckýho okresu. Taky to byl první koncert,na kterým jsme dostali zaplacenej cesťák, což bylo 100 Kč. Protože jsme jako správný pankáči jeli třema autama byla celá akce dost zisková. Ale ve voňanským rokáči se nám líbilo, nakonec se to i docela rozjelo, hlavně díky klukům z The scream.


 21. 8. 2014.

Koncert ve Velbloudu.

Náš první koncert v klubu, do kterýho jsme (někteří) chodili jako posluchači. Akce proběhla super, měli jsme hrát jako druhý, ale Květák se zasekl na jiný akci, takže jsme hráli až poslední. Ale nakonec to nevadilo, atmosféra neměla chybu, podařilo se nám to rozjet jak jsme chtěli. A to i přes to, že v prostoru pro kapely byla lednice plná piv, což bylo pro některý docela velký pokušení. Jinak další koncert, na kterej jsme se přisrali.


2. 8. 2014. Jawáč.

Druhej koncert byl na Jawáči, což je sraz týpků s motorkama, mezi nimiž překvapivě převažujou Jawy. Během prázdnin nebyl moc čas na zkoušení, v této době jsme nejspíš najeli na zkoušky před koncertem.

Na tuhle akci jsme se přisrali díky tomu, že část kapely (Dan a Ymra) se tradičně zúčastňujou. Výzvou pro nás bylo zahrát si před Znouzí, která byla původně jediná kapela, která měla zahrát. Ještě, že přijeli pozdějc, protože začátek se úplně nepovedl - hned při první písničce na obou kytarách praskla struna. Tak jsme první písničku prohlásili za zvukovku, vyměnili struny a hráli dál, ale pak zase prdla struna a to už vydalo docela divně. Škoda, že posluchači se nesložili na pořádný struny.

Jinak se akce povedla, získali jsme prvního fanouška mimo spřízněný lidi. Přišel hned na další koncert.


28. 6. 2014. První koncert.

Tak na tohle jsme se samozřejmě dost těšili a trochu míň připravovali. Ukázalo se, že volba kapel, který hrály s náma, byla ideální. Kluci z PPB, The Scream a Flašky visočini nás hned několikrát pozvali na další koncerty. Tohle byl náš první, a na dlouhou dobu poslední, koncert, kterej jsme pořádali.

Samotnej koncert proběhl v pohodě, až na pískání, který se linulo ze zvukovejch beden pouze při našem vystoupení. Moc jsme na to nebyli připravený, ale ukázalo se, že nás to bude provázet na každým vysoupení v Ká dvojce.

Vtipně jsme neměli kontakt na provozovatele, takže když jsme přijeli bylo zavřeno a otevřelo se až po začátku akce, což bylo trochu strašidelný.

No a nakonec to bylo i s policejní historkou, protože někdo okradl pár lidí, co přisli na koncert a přivolaný fízláci neměli moc chuť to řešit (překvapivě) a postiženým nabídli dechovou zkoušku na alkohol, což vzhledem k věku postižených celou historku poslalo spát.

Poslouchej

Kalendář akcí

Galerie foto

Koukej

Koncert Fabrika...
Image Detail Image Download

Hlášení